Duben 2014

Zeus

29. dubna 2014 v 18:16 | Martinoraptor |  Bohové
Zeus je podle řecké mytologie vládce nebes a blesků. Je jedním z nejstarších bohů a nejmocnější bůh Olympu. Byl synem Krona a jediným jeho neposnídaným potomkem. Nejsem si sice jistý jak si mohl Titán nevšimnout, že místo syna požírá balvan, ale neřešme to. Zeus byl ukryt na ostrově Kréta kde poklidně vyrůstal s nymfami, dvěma obry a kozou. Když dospěl vrátil se na pevninu a za pomocí nějaké dávicí směsi donutil otce vyvrhnout ostatní sežrané bohy, kteří jelikož byli nesmrtelní mezitím v Kronově žaludku vyrostli. Následovala válka proti Titánům, stranu bohů vedl právě Zeus. K nim se přidali i někteří, u svého otce neoblíbení titáni a kyklopové, kteří Diovi ukovali jeho blesky, ty s oblibou vrhal po svých nepřátelích a smažil je. Po konečném vítězství proti titánům se svými třemi bratry losoval o to kdo bude čemu vládnout. Musím říct, že už tehdy projevil svůj vladařský sklon protože se postaral o to aby mu připadl nejlepší los. Ze začátku byl Zeus dost krutým a tyranským vládcem, který by klidně vyhladil naši rasu protože jednou jsme byli moc slabí a jindy moc silní - nemůže se rozhodnout? Po "vynalézavém přesvědčování" (uvězněním v síti a propuštěním pod podmínkou lepšího vladařství) ze strany Poseidóna a několika dalších bohů se z Dia nakonec stal vcelku rozumný král. Zeus se oženil se svou sestrou Hérou a narodilo se jim mnoho bohů. Byl to však taky docela záletník protože často sváděl i jiné bohyně nebo smrtelné ženy z čehož se nakonec vyklubali hrdinové jako Hérakles nebo Perseus. Jeho znak je orel.

Tak, je tady první popis čehokoliv, doufám, že se povedl. Snažil jsem se to napsat trochu vtipně. Brzy přibude další článek.

Úvod do rubriky

28. dubna 2014 v 19:42 | Martinoraptor |  Bohové
Jak jsem již napsal byli bohové potomci Krona a Rhey, ale ne všichni. Bylo jich skoro 100 avšak jen dvanáct z nich zasedalo v radě bohů na Olympu. Do téhle rubriky napíšu popisy všech bohů, které znám.