Zeus

29. dubna 2014 v 18:16 | Martinoraptor |  Bohové
Zeus je podle řecké mytologie vládce nebes a blesků. Je jedním z nejstarších bohů a nejmocnější bůh Olympu. Byl synem Krona a jediným jeho neposnídaným potomkem. Nejsem si sice jistý jak si mohl Titán nevšimnout, že místo syna požírá balvan, ale neřešme to. Zeus byl ukryt na ostrově Kréta kde poklidně vyrůstal s nymfami, dvěma obry a kozou. Když dospěl vrátil se na pevninu a za pomocí nějaké dávicí směsi donutil otce vyvrhnout ostatní sežrané bohy, kteří jelikož byli nesmrtelní mezitím v Kronově žaludku vyrostli. Následovala válka proti Titánům, stranu bohů vedl právě Zeus. K nim se přidali i někteří, u svého otce neoblíbení titáni a kyklopové, kteří Diovi ukovali jeho blesky, ty s oblibou vrhal po svých nepřátelích a smažil je. Po konečném vítězství proti titánům se svými třemi bratry losoval o to kdo bude čemu vládnout. Musím říct, že už tehdy projevil svůj vladařský sklon protože se postaral o to aby mu připadl nejlepší los. Ze začátku byl Zeus dost krutým a tyranským vládcem, který by klidně vyhladil naši rasu protože jednou jsme byli moc slabí a jindy moc silní - nemůže se rozhodnout? Po "vynalézavém přesvědčování" (uvězněním v síti a propuštěním pod podmínkou lepšího vladařství) ze strany Poseidóna a několika dalších bohů se z Dia nakonec stal vcelku rozumný král. Zeus se oženil se svou sestrou Hérou a narodilo se jim mnoho bohů. Byl to však taky docela záletník protože často sváděl i jiné bohyně nebo smrtelné ženy z čehož se nakonec vyklubali hrdinové jako Hérakles nebo Perseus. Jeho znak je orel.

Tak, je tady první popis čehokoliv, doufám, že se povedl. Snažil jsem se to napsat trochu vtipně. Brzy přibude další článek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jano Jano | Web | 29. dubna 2014 v 19:11 | Reagovat

Vydarený článok.
A tiež zaujímavý nápad na nový blog. Do budúcnosti ti prajem kopec fanúšikov a keďže ja som sa tiež svojho času trochu zaujímal o grécku mytológiu, myslím, že to tu budem navštevovať.
Veľa šťastia.

2 HAAS HAAS | Web | 29. dubna 2014 v 19:37 | Reagovat

Super blog, ani jsem nevěděl, že jsi začínal už koncem roku 2012.

3 Zafrinne Zafrinne | 7. listopadu 2016 v 13:12 | Reagovat

Moc pěkné.. Líbí se mi, jak to máš napsané. Je to vtipné ale zároveň k věci. Řeckou mytologii mám moc ráda a i když už toho o ní dosti vím, ráda se dozvídám, že přece jen ne všechno. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama